DKK

By

DKK

dotaz před 10 roky

Dobrý den, chci se zeptat, 3letá fenka akita inu, při posuzování DKK bylo zjištěno 3/4 , nejsem si jistá, zda je to možné, v předcích do cca. 4 generace mají všichni 0/0, 1/1, 0/1 , nejvíce 0/0 . Posuzující lékař konstatoval ,že fena přestane do 2 let chodit. je nějaká jiná forma léčby než operace? Nebo je možnost nového posouzení?\r\nDěkuji

1 odpovědí
Ondrej Rychlik Personál zodpovězeno před 10 roky

Dobrý den,
Váš dotaz je vlastně komplexem dotazů. Zkusím postupně. Zjištěný stupeň DKK 3/4 samozřejmě možný je. Proto se vlastně posuzování provádí. Osobně vidím v celém systému několik problematických bodů, zejména zpětné odhadování genotypu na základě fenotypu. To je však na dlouhou diskusi. V každém případě máte možnost, nesouhlasíte-li s výsledkem posouzení, se odvolat. Odvolání se podává písemně k prezidentovi odvolací komise. Odvolání musí být vyhotoveno ve dvojím znění a musí být podáno do 30 dnů ode dne, kdy majitel nebo chovatelský klub obdržel rozhodnutí posuzovatele ohledně nálezu DKK.
Možnosti léčby jsou poměrně široké. Od neinvazivních konzervativních přístupů, přes ortopedické operativní zásahy až po léčbu kmenovými buňkami. Jaká by byla nejlepší možnost pro Vašeho psa Vám můžeme doporučit ovšem až po řádném ortopedickém vyšetření.

Zdraví

Ondřej Rychlík