Drbání zad fenky

By

Drbání zad fenky

Poradna – Vaše dotazyDrbání zad fenky
dotaz před 10 roky

Náše sedmiletá fenka Ši-Tzu si neustále drbe záda,rozdrásá je až do krve,veterin.lékařka ji dala penicilin,ale situace opět stejná,vyměnili jsme i krmivo,ale opět nic,lékařka spíše jede v systému pokus – omyl..Už nabídla odběr krve,naši důvěru už ale nemá.Poradíte nám prosím? Také nás zajímá,zda třeba s tímto problémem máte zkušenosti,jaká vyšetření by nás čekala a v neposlední řadě i co by krevní testy stály.Rádi bychom případně domluvili návštěvu u vás v nemocnici.Děkujeme za odpověď a přejeme klidné,pohodové Vánoční svátky.Princovi

1 odpovědí
Ondrej Rychlik Personál zodpovězeno před 10 roky

Dobrý den!

Potíže, které popisujete jsou poměrně časté. Kožní problémy se bohužel často léčí metodou pokus – omyl. Souhlasím s Vámi, že to není ideální přístup a v konečném důsledku to bývá přístup i nejdražší. V naší nemocnici stanovíme diagnostický protokol a podle něj pak budeme za Vaší spolupráce postupovat. Postupujeme od běžnějšího ke specializovanějšímu a snažíme se vylučovat jednotlivé možné příčiny. Standardně začínáme s parazitárními onemocněními, vyšetření krve je ( i cenově )variabilní, neb je dobré si vytipovat jaké parametry budeme vyšetrovat. Složitější případy pak vyžadují kožní alergický test, či dokonce vyšetření bioptátu z kůže. Avšak cca 80 % případů se vyřeší už v prvním stupni.

Pokud máte zájem, objednejte se telefonicky na čísle 321622460 k dermatologovi MVDr. Otakarovi Novákovi ( novak@vetnem.cz/veterinarni-nemocnice ) a on Vám sdělí další podrobnosti, případně odpoví na další dotazy.