Kožní problém?

ByNikola

Kožní problém?

Nikola dotaz před 5 roky

Dobrý den. Mám 14 měsíčního kocoura bengálské kočky. Poslední dobou (cca měsíc) celkem dost pelichá. Velice přijemné mu je vyčesáváni tvrdým hřebenem, kdy se až o hřeben otírá a je rád, když ho škrábe. Vyčešu pak opravdu velké množství na kočku, která téměř vůbec nepelichá. Nejdříve jsem si myslela, jestli to nemůže být přesrstění na zimu, ale srst mu nijak nehoustne, naopak mi přijde splihlá. Stejně tak mi přijde, že pruh přes záda má mastný.. Divné mi nejvíce je, že si nejspíše vyškrábal mezi lopatkama cca 0,5×0,5cm velké kolečko.
Stravu jsem neměnila, má kvalitní potraviny, stres nemá, přístup ven pouze při venčení nebo na terasu pod dohledem. Avšak přišel do kontaktu s neočkovaným kotětem. Bylo by možné nějaké kožní nakažení, jako např. svrab nebo něco podobného? Jak dlouho mám čekat na zlepšení či ho raději rychle objednat na stěry/krevní testy? Děkuji za odpověď

1 odpovědí
Ondrej Rychlik Personál zodpovězeno před 5 roky

Dobrý den,
nikam nemusíte okamžitě pospíchat, ale také nijak neotálejte. Normálně, standardně se s kocourkem objednejte na dermatologické vyšetření.
Zdraví
Ondřej Rychlík