Pes nechodí na zadní nohu a má bouli na v úrovni pánve

ByIveta Fukárková

Pes nechodí na zadní nohu a má bouli na v úrovni pánve

Poradna – Vaše dotazyKategorie dotazu: OrtopediePes nechodí na zadní nohu a má bouli na v úrovni pánve
Iveta Fukárková dotaz před 5 měsíců

Dobrý den,
mám 12- letého CC. Celkově má už obtížnější pohyb, ale dnes ráno se z ničeho nic nepostavil na pravou zadní nohu – vůbec ji nepoužívá a vzhledem k tomu, ze má už dost chatrnou i tu druhou nohu, tak se bez naši pomoci ani nezvedne a po těch třech chodí dost nejistě, takže ho pro jistotu přidržujeme provlečenou dekou pod zadními nohami (+kšíry). Kromě toho, ze nohu přestal používat ze dne na den má na práce straně od páteře (v úrovni pánve) bouli, která ale nevypadá jako taková, ale spis jak kdyby tam měl nejak posunutou kost…nevíme o tom, ze by někde upadl (ikdyz je to samozřejmě možné, když byl doma sám).
Zdá se, ze ho to nebolí, když je v klidu – spí a není neklidný, jí normálně.
Je mi jasné, ze je nezbytné vyšetření, na které se také chystám, jen se chci zeptat jestli myslíte, že mam jet ihned nebo zda to vydrží do pondělí (mimo pohotovost + domluvit vyšetření u ortopeda)..?
 
Děkuji předem za odpověď .

1 odpovědí
Ondrej Rychlik Personál zodpovězeno před 5 měsíců

Dobrý den,
já samozřejmě netuším o jaký problém se jedná, ale pokud vznikl náhle z ničeho nic, tak by bylo určitě vhodné navštívit pohotovost. Nemusí se nutně jednat o problém ortopedický, ale neurologický. Ovšem bez alespoň základního vyšetření se to posoudit nedá.
Zdraví
Ondřej Rychlík