Smrtící injekce

By

Smrtící injekce

Poradna – Vaše dotazySmrtící injekce
dotaz před 10 roky

Dobrý den, ráda bych vás poprosila o odpověď na mou otázku. Ve stručnosti popíšu naší situaci. Máme osmiměsíční miminko a téměř 12letého pittbula. Nikdy neměl problém s lidmi, ale občas se mi zdá, že reaguje nevrle, když se – samozřejmě pod naším dohledem – setká tváří v tvář s naším malým synem. V souvislosti s nedávným smrtícím útokem pittbula na malé dítě jsme se začali bát, že by přes veškerou naši snahu mohlo dojít k neštěstí. Náš pes už není moc aktivní, stále sice přijímá potravu, ale špatně drží moč a stolici a celkově jeho stav už není valný.\r\nMohli byste nám, prosím, poradit, za jakých okolností je možné psovi podat smrtící injekci, nebo jak se v takovém případě postupuje? Snažili jsme se vyjednat někoho z rodiny či přátel, ale nikdo si jej vzít nemůže právě vzhledem k jeho věku a také naprosté nesnášenlivosti s ostatními zvířaty a do cizích rukou jej dát nechci.\r\nJsem si vědoma toho, že jde o těžké rozhodnutí jak pro majitele tak pro personál kliniky, ale jsem rozhodnuta jednat v zájmu ochrany zdraví a života našeho syna.\r\nDěkuji předem za laskavou odpověď, Karolína Piknerová

1 odpovědí
Ondrej Rychlik Personál zodpovězeno před 10 roky

Dobrý den,
důvody k utracení zvířete jsou dány zákonem na ochranu zvířat proti týrání. provést úkon je oprávněná osoba odborně způsobilá.
Jak právně popisujete, nejsou takové situace jednoduché k rozhdnutí. A nejsou ani vhodné k písemné komunikaci. Máte-li zájem řešit problém v naší veterinární nemocnici, dostavte se i se psem osobně.