Srůst chrupavky ve spěnkovém kloubu

ByKristýna

Srůst chrupavky ve spěnkovém kloubu

Poradna – Vaše dotazyKategorie dotazu: OrtopedieSrůst chrupavky ve spěnkovém kloubu
Kristýna dotaz před 5 roky

Dobrý den,

píši s prosbou o radu, o Váš názor. Mám 15-ti letého koně, valacha, nejspíš kříženec A1/1 a ČT. Veterinář mu diagnostikoval na pravé přední noze začínající srůst chrupavky ve spěnkovém kloubu. Na email mohu poslat foto kopyt a RTG snímků spěnkových kloubů předních nohou. Myslíte, že je reálné rozšířit kopyto i střelku? Kůň má křehkou rohovinu, jakmile podkova trochu přesahuje, přišlápne ji a vytrhne většinou i s rohovinou. Mám ho 10 let, za tu dobu stále kupuji různou výživu na kopyta. Bez podkov také chodit nemůže, zkoušela jsem 3/4 roku bez podkov a pak nechtěl ani vyjít z boxu ven, jak ho to bolelo.

Slyšela jsem o laseru, který by měl ,,rozpustit,, ten srůst chrupavky a kůň by pak měl zase normálně chodit. Nevím, co je na tom pravdy?

Teď aplikujeme s panem doktorem injekčně kyselinu hyaluronovou (6 aplikací cca po 10 dnech). Pokud bude kulhat i po aplikaci této kyseliny, pan doktor nabízí chirurgický zákrok. Z toho já mám ale strach, jakmile se tam sáhne bude s tím podle mě problém a asi to nebude natrvalo.

Co si o tom myslíte, jaký je na to Váš názor?

Děkuji za odpověď,

S pozdravem,

Čmelíková Kristýna