zakrslý králík

BySimona

zakrslý králík

Simona dotaz před 1 měsíc

Dobrý den, 
Chtěla bych Vás poprosit o Váš názor ohledně očkování starého králíčka. Jedná se o zakrslíka, je mu 11 let a poslední dobou se potýkal s pár zdravotními problémy. Jedná se především o nadýmání, které řešíme probiotiky a Tymphanolem a o čirý výtok z očí, zoubky zkontrolované má, tedy tento problém je vyloučen. 
Bojíme se, abychom mu očkováním nepřitížili, či neublížili a aby neonemocněl. Zároveň bych se ráda zeptala, zda je možné mu podávat nějaké vitamíny na celkové zlepšení stavu, napadl nás ENERGY Imunovet. 
Děkuji za Váš čas.

1 odpovědí
Ondrej Rychlik Personál zodpovězeno před 4 týdny

Dobrý den,
rozhodnutí zda vakcinovat, nebo již nevakcinovat primárně záleží na nákazové situaci v místě. U jedenáctiletého králíka je také důležitá vakcinační historie. Byl-li králíček opakovaně očkovánm dá se předpokládat, že nějaké protilátky bude stále ještě mít. Na druhou stranu, vakcinace zdravého jedince nijak významně nezatěžuje. Obecně chovaným králíkům jako pet zvířátkům žádné vitaminózní přípravky podávat nedoporučuji. S nedostatkem se nesetkáváme, ale o to více se setkáváme s výraznými přebytky podávání různých vitaminózních a minerálních směsí. Ke gerontnímu zvířátku je také potřeba změnit přístup z hlediska výživy. Základem by mělo být kvalitní luční seno a vším ostatním velmi šetřit, případně vyřadit vůbec.
Zdraví
Ondřej Rychlík